Zásaditá koupelová sůl Nutrirestart®

Sůl do koupele pro relax i léčbu zdravotních potíží

Sůl je osvědčený léčebný prostředek známý už z dob Hippokrata. V přírodním léčitelství a lidové medicíně se povědomí o léčivé síle soli traduje již celá staletí. Začátkem 19.století začal rozmach léčivých koupelí ve slané vodě. Lidé si začali všímat unikátního složení solí z v různých místech a jejich specifických léčebných účinků. Slané vody se zásaditým pH najdeme v přírodě pouze na několika místech zeměkoule a slouží především k regeneraci, podpoře odkyselení a očisty těla. Některé zásadité prameny lze užívat i vnitřně, pomáhají při léčbě močových a ledvinových kamenů a trávicích potíží. Sůl do koupele z Mrtvého moře má jiné složení než mořská sůl z běžných moří a oceánů. Specifický je hlavně obsah hořčíku a draslíku. Sůl z Mrtvého moře se stala známou především pro své léčivé účinky při onemocnění kůže, působí však i u jiných potíží, jako jsou onemocnění dýchacích cest, revma nebo nervové vyčerpání. Sůl z Mrtvého moře obsahuje mnohonásobně vyšší obsah vzácných minerálů než voda mořská. Mořská voda má zase velmi podobné poměry minerálů jako lidská krev a tělní tekutiny. Je velmi vhodná i pro každodenní vnější péči o pokožku.

mořská sůl do koupele z mrtvého moře

Návod na zásaditou koupel celého těla

Do vany s teplou vodou dejte 1-2 lžíce zásadité koupelové soli. Dopřejte si alespoň 30 minut koupele 2x týdně. Relaxujte a hluboce vdechujte vůni soli, díky aromaterapeutickému efektu se vám bude krásně spát. Aerosolové páry navíc dodávají do těla zásaditý prvek jód, tolik potřebný prvek pro správné fungování lidského hormonálního systému. Během koupele je doporučeno kartáčovat celé tělo kartáčem z přírodních štětin, pro ještě větší podporu odkyselení a detoxikace. Metoda kartáčování vychází z učení Kneippa.

relaxační koupel

Sprchování s koupelovou solí

Do mističky odměřte 1 lžíci zásadité koupelové soli a přidejte trochu horké vody. Vznikne pasta, kterou během sprchování potírejte celé tělo, včetně podpaží, obličeje, chodidel a intimních míst. Lze použít i na pokožku hlavy.

Zásaditá koupel chodidel

Tato koupel podporuje prokrvení pokožky a ocení ji hlavně lidé, kteří mají neustále studené nohy. Do lavóru odměřte 1 lžíci zásadité koupelové soli a zalijte teplou vodou. Voda by měla sahat až ke kotníkům. Zbavujete-li se nežádoucího tělesného pachu nohou nebo ztvrdlé kůže na patách, použijte větší koncentraci soli (2 lžíce) a nejlépe vůni citron.

Sůl jako peeling celého těla

Peeling ze zásadité soli se postará o hladkou a jemnou pleť. Po osprchování si ještě vlhkou kůži natřeme směsí solí a olivového oleje. Do mističky odměřte 1 lžíci mořské koupelové soli a přidejte 2 lžíce olivového oleje. Promíchejte a pastu roztírejte po celém těle, můžete i včetně obličeje.

koupel nohou i celého těla