Vitamín C - co tělo žádá

Všichni savci mají denní spotřebu C vitamínu kolem 13 g a více a umějí si ho sami vyrobit. Člověk má zmutovaný gen odpovědný za vlastní výrobu C vitamínu a ztratil tuto schopnost. Jeho tělo přešlo z režimu plného metabolizmu na recyklační a zdánlivě si vystačí s minimálními dávkami. Je to ale za cenu toho, že metabolické děje v těle, imunitní systém, výroba kolagenu pro pružné cévy, klouby a kvalitní obnova buněk a tkání funguje asi jen na 30 %.

Vyšší užívání přírodního vitamínu C

Dodáváme-li tělu pravidelně asi 10-15 g vitamínu C, přejde naše tělo za 3-6 týdnů na režim plného metabolizmu a celá řada metabolických dějů v našem těle začne fungovat na 90 % a více. Leukocyty a makrofágy ochránci naší imunity se naplní C vitamínem a naše obrana proti patogenním virům a bakteriím bude plně aktivní – výrazně se zvýší průchodnost a pružnost cév a kloubů a celého kardiovaskulárního systému. Zpomalí se proces stárnutí a zkvalitní se způsob obnovy buněk. Je to jako když na kopírce děláme kopie z nekvalitní matrice. Z originálu jich uděláme několikanásobně více a ve vysoké kvalitě.

Farmaceutický průmysl pochopil, že pravidelné užívání v účinné koncentraci znamená pro něj obrovský finanční propad. Spotřeba velikého množství drahých léků by neskutečně klesla a zároveň by se snížil velmi výrazně výskyt těch nejzávažnějších nemocí jako rakovina, infarkt, cukrovka, vysoký tlak, vysoký cholesterol, kloubní onemocnění, krevní onemocnění, zánětlivá onemocnění, bakteriální a virové nákazy. Toto všechno by znamenalo pro farmaceutický průmysl další výraznou ztrátu.

 vitamin C v tabletách

Proto široká laická ale i odborná veřejnost není záměrně informovaná o skvělých terapeutických účincích tohoto produktu. Jsou zamlčovány úžasné výsledky tisíců lékařských studií z celého světa a jsou doporučovány minimální dávky, při kterých se výborné účinky nemohou projevit.